ANKARA ASANSÖRLÜ NAKLİYAT

ANKARA ASANSÖRLÜ NAKLİYAT

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık nakliyat sektöründe de asansörlü nakliyat hizmeti sunulmaktadır. Hem iş gücünü azaltan hemde müşterilerin cebine rahatlatan uygun bir taşınma şeklidir. Nakliyat hizmetlerinde artık çok sık kullanılan asansörlü nakliyat hizmeti herkesin tercihi olmuş durumda.

Fonksiyon nakliyat da verdiği kaliteli asansörlü taşınma hizmetinden adını sık sık çevrenizden arkadaşlarınızdan duymuşsunuzdur. Nakliyat araç filosuna kattığı yeni sistem asansörlerle güvenli taşınma imkanı sunuyor. Sürekli dünyada ki gelişmeleri takip eden firmamız sizlere en iyi hizmeti vermekten gurur duyuyor.

Neden Asansörlü Taşınmayı Tercih Edelim?

Eski taşınma yöntemleri artık bu dönemde pek tercih edilmiyor. Çünkü eski binalar içleri dar bu yüzden eşya taşındığı zaman çarpma olasılığı yükseliyor. İnsanlar artık asansörlü taşınmaya başladı ki bu yöntem eskiye göre çok daha iyi. Binalar günümüzde artık çok yüksek ve bundan dolayı sırt ile eşya taşınması rafa kalkıyor. Yüksek binalara dış cepheden asansör kurulumu yapılıyor. Böylece hem zamandan hem de fiyattan kar etmiş olucaksınız.

Asansörlü taşınmanın avantajlarını sıralayalım:

 • Eşyanın çizilip kırılmasını önler çünkü evinizden asansör üstüne bindirilir.
 • Vakitten kazandırır çünkü modüler bir sisteme sahip olduğu için kurulumu kolay olur.
 • Eşyalar direk olarak araca bindirildiği için insan gücü azalmakta ve fiyatlarda düşmektedir.
 • Eşyalarınız asansör üstünde aşağı ineceği için bina içerisindeki gibi kirlenme olmaz.
 • Asansörlü taşınma sayesinde eşyalarınız daha iyi ambalajlanır ve daha iyi korunur.
 • Eşyalarınız güven içerisinde hızlı bir şekilde bu yöntemle 2 saat içerisinde araca yüklenir. Tabi burda önemli olan asansörlerinde markası ve gücü biz fonksiyon nakliyat olarak araç filomuzda
 • 3 tane asansör bulundurmaktayız asansörlerimizin markaları şu şekildedir.

HORYONG

2. Klass

3. Tayder ( %100 yerli malı)

 

Asansörlü Nakliyat

 

Yukarıda gördüğünüz gibi şirketimizin bünyesinde üç tür asansör vardır. Horyong markalı aracımız orta ve yüksek katlarda hizmet vermektedir. Klas markalı aracımız alçak katlar için hizmet vermektedir. Dream markalı aracımız yüksek katlara hizmet veriyor.

Asansörlü Fonksiyon Nakliyat İle Güvendesiniz

Fonksiyon nakliyat olarak biz şirketimizde barındırdığımız araç filomuzla asansörlü taşımada Türkiye deviyiz. Çünkü asansörlü nakliyat bizde çok önem arz etmektedir biz işimize ve müşterimize değer vermekteyiz. Kurulduğumuzdan bugüne kadar müşteri memnuniyeti ile büyüdük. Biz işimizi hassasiyetle ve değer vererek yaparız. Profesyonel 10 yıldan daha fazla deneyimi olan elemanlarımızı çalıştırmaktayız. Diyelim ki asansörlü taşınmayı istediniz ve firmamızla anlaştınız size yaşayacaklarınızı anlatmak istiyorum:

Firmamız ile görüşüp uygun bir fiyata anlaştıktan sonra artık asansörlü nakliyat güvencesi ile taşınacaksınız. Ankara asansörlü nakliyat hizmetinden yararlanan siz müşterimizin istediğiniz saatte kapınıza kamyonumuz taşımak için yanaşır. Ekiplerimiz paketleme ambalajlama için evinize girer sarma malzemeleri ile eşyalarınız sarılır. Streç naylonlar ile koltuk ve benzeri kirlenmeye müsait olan eşyalarınız streç naylon ile kaplanır ki kirlenmesin.

Bütün eşyalar sarıldıktan ambalajlandıktan sonra asansörün kurulacağı yer belirlenir. Asansörümüz bu sarma ambalajlama işlemleri bittikten sonra gelir. Artık asansörlü nakliyat başlamış olur. Eşyalarınız asansör sepetine yüklenir ve direk olarak kamyon içine yerleştirilir. Bundan dolayı eşyalarınız kesinlikle zarar görmeyecektir. Eşyalarınızın montajını ve demontajını firmamız karşılamaktadır. Siz sadece izleyip taşınmanın keyfini çıkartacaksınız. Eşyaların kamyona yüklenmesi bittiği zaman kamyonumuz yeni evinize doğru yola çıkar. Eşyalar yeni evinize bırakılacağı zaman yine aynı titizlikle çalışmaktayız.

Asansörlü Taşınma NEDİR?

Asansörlü nakliyat işlemleri zor gibi görünse de, doğru işlemler yapıldığında çok rahattır. Transferden önce kendiniz gününüzü listeleyip program yapmalısınız . Taşınma gününden bir ay önce, evinizde veya iş yerinizdeki eşyaları yapabildiğiniz kadar paketleme işlemini yapabilirsiniz.

Ayrıca atılması gereken eşyaları da belirlemeli, taşınma gününe yaklaşmadan atmalısınız. Bir veya iki hafta öncesinden randevu almalısınız ki taşınma gününe yaklaşmadan randevunuzu almış sıkıntısız bir şekilde taşınma olsun.. Adresinizi, yeni adresinizi, eşyaların miktarını, alınacağı kat, bırakılacağı kat ve kamyon ile evin arasındaki mesafe gibi bilgileri taşınma şirketine verdikten sonra bir gün belirlenmelidir. Taşınma işleminin gerçekleşmesine bir veya iki hafta kala paketleyebildiğiniz kadar eşyaları paketlemelisiniz. İnternet, su, doğalgaz, elektrik gibi işleri önceden iptal edip yeni evinize aboneliğinizi taşımakta yarar vardır. Ayrıca isterseniz kolilerinize numaralar veya üzerine ne olduğunu belirtirseniz yerleştirmeniz daha kolay olacaktır.

Bu sayede yeni evinize geçtiğinizde eşyaları çok kolay yerleştirecek ve hiç bir şeyi eski evinizde unutmazsınız. Son günlere geldiğimizde ise evde hemen hemen her şey toplanmış olsun ki hızlı ve kolay bir taşıma olsun .Asansörlü nakliyat hizmetinden böylelikle daha iyi yararlanmış olacaksınız. Bu söylediklerimi yaptıktan sonra eşyanızın taşınmasında hiç bir sorun olmayacaktır. Hem siz rahat edeceksiniz.Hemde biz rahat edeceğiz

Fonksiyon Nakliyat İletişim Merkezi

Türkiye’de artık taşınmak isteyen kişiler bunu internet üzerinden bir firma bularak gerçekleştirmektedir. Bizde yaptığımız işleri müşterilerimiz görsün baksın diye kendi sitemizi yaptık şu linke tıklayarak https://www.fonksiyonnakliyat.com/ bizim hakkımızda detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Evet teknoloji gelişti nakliyat şirketleri internette bulabiliyosunuz ama internetten bir firma ile anlaşmadan önce firmayı iyice tanıyın müşteri yorumlarına bakınız. Yoksa eşyalarınızı ve sizi mağdur edebilirler kurumsal bir firma ile taşınmanızı öneriyoruz.

İletişim merkezimizi arayarak eşyalarınız hakkında detaylı bilgiler verdiğinizde bize sizin için bir fiyat çıkartıyoruz. Eşyalarınız ile ilgili bilgiler çok önemli çünkü bizde araçlarımızı ona göre malzeme koyuyoruz.Eşya da paketlenecek malzeme çok ise, kırılacak eşyalar kolilenecek ise. Eğer ki evinizin katı yüksekse bunun için Ankara asansörlü nakliyat hizmetimizden yararlanabilirsiniz. eğer bu taşınma şeklini seçerseniz eşyanızın kırılma çizilme teklikesini %100 azaltmış olacaksınız. Bizim iletişim bilgilerimiz ile çağrı merkezimize ulaştığınız zaman bu hizmetlerİmizden yararlanıp kafanız rahat bir şekilde taşınabilirsiniz. Birde şirketimizin gelişimi için taşınmamız ile ilgili bizimle iletişime geçiniz. Şirketimiz çok yoğun olarak çalışmaktadır. Bu yüzden bizi arayarak randevu oluşturmanız çok iyi olur.

438 Yorum

 1. Avatar drorype diyorki:

  It s just another day at work for Britney Spears, who wore this skimpy ensemble while busy on set shooting her latest music video accutane eczema Although the lifespans of different valve types is controversial, Jang et al

 2. Avatar joins diyorki:

  Royal Vegas appears to be a shining example of online casino sites. It prioritizes security, player benefits, and immersive online slots. We recommend Royal Vegas if you want to practice playing online slots before betting any real money. If you love the Slotomania crowd favorite game Arctic Tiger, you’ll love this cute sequel! This is yet another addition to our Junior Series game selection, along with Mighty Silver Jr. and Silver Lion Jr. Spin an adventure with two new ways to win Free Spins and unlock a new Free Spins Feature! Here we described all options accessible on our source in the relevant sections. Don’t forget to play any free slot games with no download no registration anytime without download needed and no registration required oblivious you choose the fun or real money mode. Here are the main features:
  https://milohazy346640.blog2learn.com/64798035/pokerstars-web-browser
  Tags :SpartacusSpartacus slotvideo slotsWMS Amazon Slots is a mobile-friendly gaming site. It means our ever-growing slots collection is available to play on the go, no matter when or where the feeling to play slot games strikes you. Let our site automatically optimise to your mobile device for instant access our games. Mobile gaming should be instant and accessible, and Amazon Slots delivers on that 100%. It all started with classic titles and advanced to all forms of content. So, you won’t even miss physical slot machines as there’s an increasing number of live dealer slot machines. Studios throw everything into the mix to create a more appealing environment, from adding more betting options to introducing socialization features to boost engagement.

 3. Avatar Vox diyorki:

  How to Install Goaloo LiveScore on Website Soccer livescore – the 1st live score service on the internet, powered by livescore.com, no المزيد من المرايا UEFA Nations League From a small group of livescore free services with soccer results and fixtures Goaloo.com is one of the best . It is free and includes an enormous amount of data for each game, including past stats with easy to read tables, everything a punter needs right at hand without having to dedicate an enormous amount of time to data-gathering. F1 Live Scores 2022-… Soccer livescore – the 1st live score service on the internet, powered by livescore.com, no Soccer live scores and results service on flash score offers scores from 1000+ soccer leagues.livescore
  http://www.hsfarm.co.kr/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=31748
  Moreover, every game contains the fullest statistics (shots, possession, fouls, and other stats are displayed). While talking about top matches, the livescore CZ website offers the live text of a match to let users follow the key news. REFRESH Current Kaizer Chiefs squad is: Your browser is out of date or some of its features are disabled, it may not display this website or some of its parts correctly. You can check the latest Sportstake 13 payouts per winner on the National Lottery site here. It’s located at the bottom of the page. Stay informed. Subscribe to our email alert of the day’s top stories from the UK and around the world. Forwards: Khama Billiat, Bonfils-Caleb Bimenyimana, Ashley Du Preez, Kgaogelo Sekgota, Kamohelo Mahlatsi You can click on any player from the roster on the right and see his personal information such as nationality, date of birth, height, preferred foot, position, player value, transfer history etc. There are also statistics for each player in all competitions with all total played and started matches, minutes played, number of goals scored, number of cards and much more. Kaizer Chiefs top scorers list is updated live during every match.

 4. Avatar verve diyorki:

  Уникальная формула средства, созданная на основе природных ингредиентов, активизирует процессы регенерации и роста ресниц и обеспечивает их восстановление. Xlash препятствует ломкости ресниц, делает их более эластичными и снижают выпадение ресниц до 98%. После поступления заказа в ПВЗ, вам придет смс/e-mail уведомление. сыворотка для роста ресниц 3 мл Сыворотка XLASH PRO богата активными веществами – минералами, витаминами и протеинами – которые воздействуют как на волосяные фолликулы, стимулируя рост здоровых и крепких ресниц, так и на сами ресницы, увлажняя и питая их, восстанавливая их структуру и защитные свойства. Сыворотка XLASH PRO богата активными веществами – минералами, витаминами и протеинами – которые воздействуют как на волосяные фолликулы, стимулируя рост здоровых и крепких ресниц, так и на сами ресницы, увлажняя и питая их, восстанавливая их структуру и защитные свойства.
  http://www.girlscolor.com/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=23933
  Если вы были зарегистрированы как косметолог ранее, войдите под вашим логином. Легко смывается благодаря своей нежной формуле на водной основе. Источник: “+document.location.href+” MedUniver Local. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .товар произведен на локальных фабриках, экослед от доставки ниже Способ применения: наносите подводку плавным движением от внутреннего угла глаза к внешнему. Сухая подводка The ONE – это сочетание карандаша и лайнера для глаз, отзывы утверждают, что это лучший вариант для неопытных. Специальная формула позволяет обеспечить длительный эффект матовости. Данный продукт относится к водостойким. Позволяет рисовать любые стрелки, т. к. кисть имеет конусную форму – расширяется от кончика к центру. Удобная кисточка и насыщенный цвет — фигня по сравнению с тем, что моей подводке уже 2 года она до сих пор рисует! Правда! Да, я пользуюсь ей далеко не каждый день, но что ей помешало засохнуть или испортиться? Ничего.

 5. Avatar mof diyorki:

  Champions League qualifying only concluded on Wednesday night and 31 play-offs fixtures in the Europa League and Europa Conference League are scheduled for Thursday evening. Now that the Champions League fixtures has been announced, there is nothing to stop you from planning your football trip to Europe’s biggest club tournament. Choose your favourite match, select your Champions League tickets, book a hotel (optional) and the countdown can begin! At Naples, Italy Follow the best EPL teams as they take on Europe’s best teams in the UEFA Champions League. Home > Sports > List > Football > Resources > Lists > Winners > Leagues > UEFA Champions League Live streaming of the UEFA Champions League in India will be available on SonyLIV. The UEFA Champions League trophy. Photo: FABRICE OFFRINI / AFP.
  http://heungil.net/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=46487
  Goal-hungry Ange Postecoglou admits he would take great pride in smashing Celtic’s scoring record this season. Sunday 16th April 2023 The hosts are coming off a 4-1 win at Kilmarnock at the weekend. All five goals were scored in an eventful first half, with Kyogo Furuhashi breaking the deadlock before missing a 22nd-minute penalty. Kyogo Furuhashi celebrates after scoring his first goal during the Cinch Scottish Premiership match between Celtic and theRangers at Celtic Park on April 08, 2023. (Photo by Ian MacNicol/Getty Images) Kyogo Furuhashi has been in red-hot form this season for Ange Postecoglou and his team. The small forward has really strutted his stuff and played his part in the Hoops having already bagged a League Cup trophy, sitting 12 points clear at the top of the league looking down on theRangers, and also on course to reach another Scottish Cup Final.

 6. Avatar ren diyorki:

  We’ve won 300 times our bet without getting that multiplier, just on the free spins. The Mustang Money slot has some crazy numbers, and thats not even close the top win of 10,000 times your bet. In order to win big prizes with this slot, you need to find the game’s main symbols including: Mustang Money is a slot machine that has been incorporated into many different casinos (2). This is largely due to the fact that Mustang Money excels in several areas, such as their gameplay and bonuses.  Mustang Money by Ainsworth is an online slot that has 5 reels, 3 rows, and 10 fixed paylines. The main plot of the game unfolds in the wild west with a golden sunset where eagles soar high in the sky. They are brightly illuminated by the hot desert sun and gold that sparkles and burns under its rays. The graphics and theme are inspired by idyllic Western imagery, and the only bonus feature is the free spins game, where players can get 2 different wild multipliers that can combine to reach up to x10. The game doesn’t have a lot of features, but this situation is sweetened by getting jokers.
  http://dreamus.co.kr/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=134917
  Among the huge number of online casinos out there, Slots Plus is a notable one. Established in 2002 by the Main Street Vegas group, they’re one of the most popular options for players in the United States. Main Street Vegas also owns a number of other online casinos, including Vegas Casino, Old Havana Casino, Las Vegas USA Casino and Sun Palace Casino. Therefore, there’s a huge amount of experience and knowledge behind Slots Plus. Main Street Vegas, the owners of Slots Plus, have a Costa Rica online casino license. Additionally, their games are regularly checked and certified as fair by impartial organizations like TST. These should assure you that the games at Slots Plus are not rigged. Additionally, 128-bit encryption is used to protect the financial and personal details of players. Encryption ensures that if anyone tries to steal your data, they won’t be able to read it.

 7. Avatar Онлайн займы diyorki:

  Однажды мне понадобилось 22 000 рублей на поездку. Поискав в Яндексе, я наткнулся на yelbox.ru. Там я нашел подробные советы о том, как взять займ на карту онлайн , и список надежных МФО. Удивительно, но некоторые из них предоставляют займы без процентов!

 8. Avatar Uggaustor diyorki:

  UGG – это символ комфорта и стиля. На распродаже 2023 года вы сможете приобрести эту обувь по настоящим выгодным ценам. Приходите и выбирайте из многообразия моделей, чтобы подготовиться к зиме с нашей помощью.

  Сайт: uggaustralia-msk.ru
  Адрес: Москва, 117449, улица Винокурова, 4к1

 9. Avatar новые займы 2023 онлайн на карту diyorki:

  Мне посчастливилось найти уникальный антиквариат, но деньги были нужны срочно. Спасение нашла на cntbank.ru – портале с широким выбором компаний по срочным займам. Акция “займ без процентов” позволила сделать это выгодно.

 10. Avatar stabilizat_qsol diyorki:

  Большие размеры и вес: Из-за использования механических компонентов, электромеханические стабилизаторы обычно имеют большие размеры и вес, что ограничивает их применение в некоторых ситуациях.

  стабилизаторы напряжения rucelf http://www.stabilizatory-napryazheniya-1.ru/.

 11. Avatar Prokat_jcet diyorki:

  При аренде инструмента вам не нужно беспокоиться о его обслуживании и ремонте. Компании, занимающиеся прокатом инструментов, обычно отвечают за поддержание и обслуживание своего оборудования. Если инструмент перестает работать или требует ремонта, вы можете просто вернуть его и взять другой.

  прокат строительного электроинструмента https://prokat888.ru/.

  Call Now Button